Obezite ameliyatları sihirli bir değnek değil, muhteşem bir araç. Bu aracı kullanmak için de biz BariatrikLab ekibi olarak olabildiğince destekle, tecrübeyle ve uzmanlıkla sizlerin yanınızdayız.

İletişimBizi Takip Edin

RANDEVU: 0532 054 00 49 / 0212 240 16 66

EN
ROBOTİK OBEZİTE AMELİYATI HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY

Robotik Cerrahi

Robotik Obezite Ameliyatı
Nedir?

T

Obezite Ameliyatları tüm dünyada yaygın olarak laparoskopik (kapalı ameliyat) olarak yapılmaktadır. Da Vinci Robotu laparoskopik cerrahide yaşanan zorlukları büyük ölçüde rahatlatmaktadır. Robotik cerrahinin en önemli özelliği, üç boyutlu yüksek çözününürlükte görüntü sağlaması ve cerrahi aletlerin el hareketlerini yapabilecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Cerrah rahat bir şekilde oturarak işlemleri gerçekleştirmektedir. İleri derecede obez hastalarda ve daha önce ameliyat olmuş kişilerde robotik cerrahinin büyük avantajları vardır.

El titremesinin elektronik olarak ortadan kaldırıldığı bu yöntemde daha stabil ve net görüntü elde edilmektedir. Özellikle son yıllarda geliştirilen ve seçilerek uygulanan tek delikten robotik cerrahi yöntemiyle obez hastalarda da iz bırakmadan cerrahi yapmak mümkün olacaktır.

DaVinci Robotu ile Hangi Obezite Ameliyatlarını Yapıyoruz?
Robotik Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide Ameliyatı)

Robotik Gastrik Bypass (Roux en Y ve Mini Bypass)

Robotik Duedonal Switch

Robotik Revizyonel Cerrahi

Robotik Cerrahinin Avantajları Nelerdir?
Deri ve kaslara daha az travmatik yaklaşımdan dolayı ameliyat sonrasında çok daha az ağrı hissi

Karın içi organların ameliyat odasındaki havayla minimum temasından dolayı açık cerrahiye göre belirgin olarak daha az enfeksiyon riski

Üç boyutlu ve büyütülmüş görüntü, damar ve sinirlerin daha iyi görüntülenmesini ve korunmasını sağlar. Örneğin robotik cerrahi ile kan kaybı çok daha azdır

Daha az yara izi 1-1,5 cm lik kesiler açık cerrahideki 20-25 cm lik kesiye göre çok daha az iz bırakır

Ameliyat sonrasında daha erken ayağa kalkma ve daha erken ağızdan beslenme hastanın daha çabuk iyileşmesini sağlar

Robotik obezite ameliyatı geçiren hastaların büyük bir bölümü 2. veya 3. gün taburcu edilmektedir

İşe ve günlük yaşama daha çabuk dönüş

Robotik Obezite Ameliyatı
Hakkında Merak Edilenler

?

Robotik Obezite Cerrahisi Kimlere Uygulanabilir?

Robotik DaVinci Cerrahi yöntemi son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle kullanılmaya başlanmıştır. Obezite ameliyatlarını laparoskopik olarak yapabilmenin yanında robotik cerrahi kullanarak da yapmak mümkündür. DaVinci Robotunun bulunduğu tüm hastahanelerde hastalarımıza robotik cerrahi teknik ile obezite ameliyatlarını yapmak mümkündür. Robotik cerrahi teknik ince detayların daha rahat yapılmasında cerraha ve hastaya büyük avantaj sağlamaktadır.

Robotik Obezite Cerrahisinin Avantajları Nelerdir?

Robotik Obezite Cerrahisi ameliyat anında ince detayların yapılmasında büyük kolaylık sağlamaktadır. DaVinci robotunda işlem yapan kolların hareket kabiliyetinin yüksek olması cerraha büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca cerrahi travmanın çok az olması hastalarımızın iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Robotik Obezite Cerrahisini Her Hastanede Olabilir miyim?

Hayır! Robotik DaVinci Cerrahisi sadece yüksek donanımlı hastanelerde bulunmaktadır. Ayrıca Robotik Cerrahi uygulamaları için cerrahınızın uluslararası sertifikaya sahip olması gerekmektedir. BariatrikLab ekibi olarak Florence Nightingale İstanbul/Şişli Hastanelerinde başarılı Robotik DaVinci Obezite ameliyatlarını yapmaktayız.

Robotik Obezite Cerrahisi Özel Sigortalar Tarafından Karşılanıyor mu?

Hiç bir obezite cerrahi prosedürü özel sigortalar tarafından özel hastanelerde karşılanmamaktadır. Türkiye'de henüz bu ameliyatlar kapsam içine girmemiştir. SGK destekli ameliyatlar için ise devlet hastaneleri ve devlet üniversitelerinde heyet onayı alarak ameliyat programına dahil olunmaktadır.

Robotik ve Laparoskopik Ameliyatlar Arasında Ne Fark Vardır?

Obezite ameliyatları yüksek oranda laparoskopik olarak yapılmaktadır. Bunun en önemli nedeni Robotik ekipmanın her hastanede bulunmayışıdır. Robotik cerrahi daha üst bir teknolojidir, cerrahın hareket kabiliyetini artırmakta daha ince detaylara izin vermektedir. Bununla birlikte obezite ameliyatı geçiren hastalarımızda ister robotik ister laparoskopik cerrahi ile işlem yapılmış olsun, hastanede kalış süresi ve iyileşme sürecinde bir farklılık gözlemlenmemektedir.

BariatrikLab Obezite Başarı Hikayeleri

Artık enerjimi güzel şeylere harcayabiliyorum, artık güzel hayaller kurabiliyorum

Zehra Işık,

Hayatım değişti, yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Kendime olan güvenim yerine geldi. Artık yeni biriyim.

Volkan Akyıldız,

Sakın başaramam demeyin , 'BAŞARACAKSINIZ' herkes gibi, bizler gibi.. yeterki kendinize 'İNANIN' !

Çiğdem Özcan,

Daha fazla sorunuz var ise.

      Siz sorun, uzmanlarımız yanıtlasın.
Tedavi Yöntemlerimiz ve Uzman Görüşlerimiz İçin Youtube Kanalımızı Ziyaret Edin.